Banery, folie, billboardy

Folie

Folie krótkookresowe

  • Folie winylowe samoprzylepne, monomeryczne kalandrowane. Sugerowane stosowanie: wewnętrzne i zewnętrzne oznaczenia, dekoracje okienne, okresowe aplikacje, oznaczenia punktów sprzedaży, inne aplikacje na płaskich regularnych powierzchniach.

​Folie średniookresowe

  • Folie winylowe samoprzylepne, polimeryczne kalandrowane. Sugerowane stosowanie: wewnętrzne i zewnętrzne oznaczenia, grafika samochodowa, aplikacje na płaskich powierzchniach oraz na niewielkich przetłoczeniach.

Folie wylewane

  • Folie winylowe samoprzylepne wylewane. Sugerowane stosowanie: zewnętrzne i wewnętrzne długoterminowe aplikacje, grafika samochodowa, aplikacje na nieregularnych powierzchniach.

Banery

Banery (banner) - tkaniny powlekane do wydruków wielkoformatowych można podzielić na 4 grupy kierując się kryterium zastosowania, jak i specyfiki materiału.

  • Frontlit znajdują najbardziej powszechne zastosowania jako nośnik reklamy, na którą światło pada z przodu. Jest to materiał winylowy przeznaczony do druku jednostronnego. Frontlity różnią się gramaturą (w ofercie od 440 do 510 g/m2) oraz charakterystyką powierzchni.
  • Backlity są tkaniną banerową znajdująca swoje zastosowanie jako nośnik reklam podświetlanych od tyłu. Specjalny materiał idealnie rozprasza światło, przeznaczony do sitodruku i druku solwnetowego. (w ofercie baklity o gramaturze 500 i 510 gr/m2).
  • Mesh to materiał o strukturze siatki umożliwiającej swobodny przepływ światła i powietrza. Zapewnia dobra widoczność, dlatego najczęściej wykorzystywany jako nośnik reklamy umieszczanej na budynkach. W ofercie posiadamy siatki z podkładem i bez podkładu, z przeplotem i bez przeplotu w różnych gramaturach (od 240 g/m2 do 340 g/m2).
  • Blockout jest materiałem przeznaczonym do zadruku obustronnego z przekładką niwelującą przenikanie światła, przez co obie strony wydruku są równie czytelne (gramatura od 440 do 780 g/m2).

Ze względu na sposób produkcji tkaniny pokrywane dzielimy na:

  • tkaniny laminowane - powstają wskutek laminowania na gorąco masą PCW włókien poliestrowych,
  • tkaniny powlekane - są poliestrowa tkaniną, na którą w procesie produkcji wylewa się płyną masę PCW; powlekanie zapewnia tkaninie większą odporność, trwałość a przez to tkaniny powlekane odznaczają się generalnie większa żywotnością od tkanin laminowanych.